O jeden krok

Współpraca

Pytanie o cel pisania bloga turystycznego pojawia się u wielu.
“Przecież na tym NIE można zarobić” – takie stwierdzenie słyszeliśmy wielokrotnie.
I się z nim… zgadzamy 🙂 Jak się jednak okazuje, gdy nie wiadomo o co chodzi, nie zawsze musi chodzić o pieniądze. 

Nasz blog traktujemy jako potencjalne źródło inspiracji, bodziec do działania. Tyle. Stanowi nasze hobby i tu się kryje jego przewaga nad źródłami powstającymi na konkretny użytek. Bo zarośnięta ścieżka na szczyt, o którym nie słyszeli za miedzą nie może być dochodowa. Ale może być niezwykle malownicza! Bo stadnina koni, gdzie kocha się zwierzęta a gościom nieba przychyla, nie jest medialna. Jej właściciel spędza dnie całe na pielęgnacji zwierząt, nie ma strony internetowej ani miliona polubień. Ale my go bardzo lubimy i chcemy byście i Wy polubili!

Chcemy motywować do wyjazdów, zwłaszcza tych w najbliższe okolice. Chcemy skłonić do poznawania otaczającego świata. A przy tym jesteśmy zupełnie jak nasi czytelnicy. Z podobnymi możliwościami, ambicjami, marzeniami i ograniczeniami. To czyni nas bardziej autentycznymi. Mówimy, co czujemy. Bez żadnej (auto)cenzury. Jesteśmy szczerzy. Dzięki temu zdobywamy zaufanie coraz szerszego grona odbiorców. 

Misją “O jeden krok” jest ukazanie, że podróżowanie jest proste. Że naprawdę jest o krok, na wyciągnięcie ręki. Że nie wymaga wiele wysiłku, pieniędzy, ani czasu. Że można a wręcz trzeba nim zarazić dzieci. One są jedną z głównych osi naszej działalności. To właśnie od wyjazdów z dzieciakami zaczęło się podróżowanie najbrzydszej części naszego trio. I dziś, gdyby była taka potrzeba, “O jeden krok” przeobrazi się w pilota wycieczki dla domu dziecka lub szkoły. Albo opowie w nich o dalekich Chinach czy Indiach… Prowadzisz taką placówkę lub jesteś nauczycielem geografii, napisz do nas!

Kogo szukamy do współpracy

Promując postawy, o których przeczytaliście, chcemy podjąć współpracę z firmami, placówkami turystycznymi oraz instytucjami branżowymi. Z dużą chęcią sprawdzimy czy Wasz termos spisze się na wschodzie Słońca na Śnieżce, czy Wasz namiot rozłoży nawet taki analfabeta techniczny jak ja oraz czy nie zmarzną uszy Kacpra w Waszej czapce. Chcielibyśmy testować i promować polskie oraz lokalne marki. Z chęcią odwiedzimy też Waszą placówkę, zwłaszcza jeśli oferuje atrakcje dla dzieci. Park linowy – bomba, muzeum – świetnie, zagroda agroturystyczna – rewelacja! Kacper przetestuje je z przyjemnością, a że jest niezwykle opiniotwórczy… 🙂 Z przyjemnością przemierzymy też nowy szlak, wpadniemy pod namiot na nowe czy stare pole lub przenocujemy w schronisku.
Pod jednym warunkiem. Że o tym wszystkim usłyszymy. Od Was.
Wszak by Inspirować innych sami szukamy inspiracji.

Co zyskasz współpracując z nami

Zwróć uwagę na korzyści płynące ze współpracy z blogiem turystycznym:

  • wypromujesz swoją firmę, atrakcję lub produkt w sposób naturalny i autentyczny
  • dotrzesz do określonej i zdefiniowanej grupy odbiorców
  • rozpowszechnisz swoją ofertę wśród osób żywo zainteresowanych podróżami/aktywnym stylem życia

     

Podstawą współpracy będzie jednak zawsze zaufanie i wiarygodność. Możesz liczyć na subiektywne oceny i opinie. Tak jak nasi czytelnicy. O jeden krok niesie zawsze dawkę rzetelności i praktycznej przydatności swoich treści.

Zapraszamy: kontakt@ojedenkrok.pl