O jeden krok

Spacer z alpakami – Lubiechowa

Położenie: Lubiechowa, 59-540 Świerzawa 
Atrakcje: spacer i karmienie alpak
Wstęp: 20 zł dorosły, 10 zł dziecko
Kontakt: pani Iwona 791 688 851, fanpage Facebook dostępny tu.
Najbliższe polecane atrakcjeOkole (Korona Kaczawska), Łysa Góra (Korona Kaczawska), Stajnia AwistaKrzyżowa Góra (Korona Kaczawska)

Turystyka w rytmie slow

alpaki lubiechowa

Dalecy jesteśmy od poklasku dla miejsc, gdzie zwierzęta stają się maskotkami dla gawiedzi i ciężko harują by nabić kabzę właścicielom. Uciekamy od tłumów napierających na klatki i wybiegi, gdzie przykładne selfie ma zostać jedyną i najważniejszą pamiątką z wizyty. Doceniamy za to pasję i poświęcenie, zwłaszcza, gdy rzecz tyczy się dzieci… przepraszam, młodzieży 😉 Cieszy nas widok szczęśliwych zwierzaków, żyjących beztrosko, spokojnie, slow… Sami tak lubimy 🙂 

Stąd wyprawa do Lubiechowej!

Lubiechowskie alpaki

lubiechowskie alpaki

Centrum wioski zamieszkują trzy alpaki. Samce, choć dla właścicieli to po prostu “chłopaki”. Keks, Bounty i Bueno. Przyjechali tu spod Krakowa i znaleźli świetne warunki – gdyby rzecz tyczyła się psów, powiedzielibyśmy “kochający dom” 😉 W odniesieniu do alpak oznacza to spory wybieg, wygodną stajnię z towarzystwem cielaków oraz masę czasu i uwagi, które poświęca im Wojtek. 

 

Wojtek to fajny gość. O alpakach wie wszystko i wszystko Wam z przyjemnością opowie. Wojtek nie wie jedynie skąd fioł na punkcie tych zwierzaków, ale męczył rodzinę i karmił skarbonkę tak długo i skutecznie, że w końcu dopiął swego. Zadziwiająca rzecz u… dzieciaka! Swoją drogą, gdyby każdy rozmarzony dzieciak miał rodziców spełniających taaaaakie marzenia 🙂

Pospacerować i nakarmić

Wy w Lubiechowej możecie spełnić swoje – o spacerze z alpakami i ich karmieniu, a nawet o buziaku (gwarantujemy, jest mega!). Kacper, choć wszystkie zwierzaki większe od jamników postrzega jak krwiożercze bestie, z alpakami zaprzyjaźnił się od razu.  Boimy się wręcz, że zapadnie na wojtkową przypadłość 😉 Oglądał, głaskał, wzdychał, prowadził ochoczo na smyczy – wszystko z uśmiechem numer 5! Bez pośpiechu, bez towarzystwa innych gości, bez nakazów i zakazów – chyba, że wskażą je chłopaki. To jest ich dom a Wy jesteście ich gośćmi. Chłopaki chcą trawy – jedzą, chcą marchewki – bardzo proszę, chcą odsapnąć od “smyczy” – zapraszają na ogrodzony wybieg. I pracują tylko w weekendy, stąd trzeba umawiać się z wyprzedzeniem. Mają wszak zarobić tylko na marchewkę, potem mają labę 🙂 Prawdziwi członkowie rodziny!

No, chyba, że skarbonka urośnie na tyle, by zafundować im damskie towarzystwo! Wojtek marzy o tym równie mocno, co chłopaki!

lubiechowa alpaki
lubiechowa alpaki

Trzymamy mocno kciuki! Jak i za Was, by udało się Wam poznać chłopaków i Wojtka. By czas spędzony tu minął Wam co najmniej równie miło jak nam.
Tym bardziej, że nasz naprawdę należał do udanych 😉 

lubiechowa alpaki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *